Samara (7.x-1.1) - en to de translation catalogue (32 entries)

en: Home
de: Startseite

en: Content
de: Inhalt

en: Site name
de: Name der Website

en: Site slogan
de: Slogan der Website

en: Header
de: Kopfzeile

en: Footer
de: Fußzeile

en: Width
de: Breite

en: Add new comment
de: Neuen Kommentar hinzufügen

en: Common settings
de: Gemeinsame Einstellungen

en: Left
de: Links

en: Right
de: Rechts

en: Color scheme
de: Farbschema

en: Content top
de: Inhalt oben

en: Content bottom
de: Inhalt unten

en: First sidebar
de: Erste Seitenleiste

en: Second sidebar
de: Zweite Seitenleiste

en: Main menu
de: Hauptmenü

en: sort icon
de: Sortiericon

en: sort ascending
de: aufsteigend sortieren

en: sort descending
de: absteigend sortieren

en: User pictures in posts
de: Benutzerbilder in Beiträgen

en: User pictures in comments
de: Benutzerbilder in Kommentaren

en: Shortcut icon
de: Favicon

en: Min width
de: Minimale Breite

en: Max width
de: Maximale Breite

en: Secondary menu
de: Sekundärmenü

en: User verification status in comments
de: Überprüfungsstatus eines Benutzers in Kommentaren

en: Information about copyright holder of the website - will show up at the bottom of the page
de: Information über den Inhaber des Copyrights der Website - wird am unteren Rand der Seite gezeigt.

en: dark
de: dunkel

en: Highlighted
de: Hervorgehoben

en: Dark
de: Dunkel

en: Copyright information
de: Urheberrechtsinformationen
