Samara (7.x-1.1) - en to he translation catalogue (27 entries)

en: Home
he: דף הבית

en: Content
he: תוכן

en: default
he: ברירת מחדל

en: Logo
he: לוגו

en: Site name
he: שם האתר

en: Site slogan
he: סיסמת האתר

en: Header
he: כותרת עליונה

en: Footer
he: כותרת תחתונה

en: Width
he: רוחב

en: Add new comment
he: הוספת תגובה חדשה

en: Left
he: שמאל

en: Right
he: ימין

en: Color scheme
he: סכמת צבעים

en: Content top
he: תוכן, חלק עליון

en: Content bottom
he: תוכן, חלק תחתון

en: First sidebar
he: עמודת צד ראשונה

en: Second sidebar
he: עמודה שנייה

en: Main menu
he: תפריט ראשי

en: sort icon
he: סמל מיון

en: sort ascending
he: מיין בסדר עולה

en: sort descending
he: מיין בסדר יורד

en: User pictures in posts
he: תמונות חברים בפרסומים

en: User pictures in comments
he: תמונות חברים בתגובות

en: Shortcut icon
he: סמל קיצור דרך

en: Secondary menu
he: תפריט משני

en: User verification status in comments
he: אימות סטטוס משתמש בתגובות

en: Highlighted
he: מובלט
