Samara (7.x-1.1) - en to id translation catalogue (22 entries)

en: Home
id: Beranda

en: Content
id: Konten

en: default
id: standar

en: Site name
id: Nama situs

en: Site slogan
id: Slogan situs

en: Footer
id: Catatan kaki

en: Width
id: Lebar

en: Add new comment
id: Tambah komentar baru

en: Left
id: Kiri

en: Right
id: Kanan

en: Color scheme
id: Skema warna

en: Content bottom
id: konten bawah

en: First sidebar
id: Sidebar pertama

en: Main menu
id: Menu utama

en: sort icon
id: ikon pengurutan

en: sort ascending
id: urutkan biasa

en: sort descending
id: urutkan terbalik

en: User pictures in posts
id: Gambar anggota pada artikel

en: User pictures in comments
id: Gambar anggota pada komentar

en: Shortcut icon
id: Ikon shortcut

en: Secondary menu
id: Menu sekunder

en: User verification status in comments
id: Status verifikasi anggota pada komentar
