Samara (7.x-1.1) - en to nl translation catalogue (28 entries)

en: Content
nl: Inhoud

en: default
nl: standaard

en: Site name
nl: Naam van de website

en: Site slogan
nl: Slogan van de website

en: Header
nl: Kop

en: Footer
nl: Voet

en: Width
nl: Breedte

en: Add new comment
nl: Reactie toevoegen

en: Common settings
nl: Algemene instellingen

en: Left
nl: Links

en: Right
nl: Rechts

en: Color scheme
nl: Kleurenschema

en: Content top
nl: Bovenkant inhoud

en: Content bottom
nl: Onderkant inhoud

en: First sidebar
nl: Eerste zijbalk

en: Second sidebar
nl: Tweede zijbalk

en: Main menu
nl: Hoofdmenu

en: sort icon
nl: sorteerpictogram

en: sort ascending
nl: oplopend sorteren

en: sort descending
nl: aflopend sorteren

en: User pictures in posts
nl: Gebruikersafbeeldingen in berichten

en: User pictures in comments
nl: Gebruikersafbeeldingen in reacties

en: Shortcut icon
nl: Snelkoppelingspictogram

en: Max width
nl: Maximale breedte

en: Secondary menu
nl: Secundair menu

en: User verification status in comments
nl: De verificatiestatus van de gebruiker in reacties

en: Highlighted
nl: Geaccentueerd

en: Dark
nl: Donker
