Samara (7.x-1.1) - en to pt translation catalogue (24 entries)

en: Home
pt: Início

en: Content
pt: Conteúdo

en: default
pt: predefinido

en: Logo
pt: Logótipo

en: Site name
pt: Nome do sítio

en: Site slogan
pt: Slogan do sítio

en: Header
pt: Cabeçalho

en: Footer
pt: Rodapé

en: Width
pt: Largura

en: Add new comment
pt: Adicionar novo comentário

en: Left
pt: Esquerda

en: Right
pt: Direita

en: Color scheme
pt: Esquema de cores

en: First sidebar
pt: Primeira barra lateral

en: Main menu
pt: Menu principal

en: sort icon
pt: ordenar ícone

en: sort ascending
pt: ordenação ascendente

en: sort descending
pt: ordenação descendente

en: User pictures in posts
pt: Imagens do utilizador nas publicações

en: User pictures in comments
pt: Imagens do utilizador nos comentários

en: Shortcut icon
pt: Ícone de atalho

en: Secondary menu
pt: Menu secundário

en: User verification status in comments
pt: Estado da verificação do utilizador nos comentários

en: Highlighted
pt: Destacado
