Samara (7.x-1.1) - en to th translation catalogue (18 entries)

en: Home
th: หน้าแรก

en: Logo
th: โลโก้

en: Site name
th: ชื่อเว็บไซต์

en: Site slogan
th: สโลแกน

en: Header
th: ส่วนหัว

en: Width
th: ความกว้าง

en: Add new comment
th: แสดงความเห็น

en: Color scheme
th: ชุดสี

en: First sidebar
th: แถบด้านข้างแถบแรก

en: sort icon
th: เรียงไอคอน

en: sort ascending
th: เรียงจากน้อยไปมาก

en: sort descending
th: เรียงจากมากไปน้อย

en: User pictures in posts
th: รูปภาพของผู้เขียนในเนื้อหา

en: User pictures in comments
th: รูปภาพของผู้เขียนในความเห็น

en: Shortcut icon
th: ไอคอน

en: Secondary menu
th: เมนูรอง

en: User verification status in comments
th: สถานะการตรวจสอบผู้ใช้ในความคิดเห็น

en: Highlighted
th: ไฮไลต์
