Samara (7.x-1.1) - en to tr translation catalogue (27 entries)

en: Home
tr: Ana Sayfa

en: Content
tr: İçerik

en: default
tr: öntanımlı

en: Site name
tr: Site adı

en: Site slogan
tr: Site sloganı

en: Header
tr: Üst bilgi

en: Footer
tr: Alt bilgi

en: Width
tr: Genişlik

en: Add new comment
tr: Yeni yorum ekle

en: Common settings
tr: Genel ayarlar

en: Left
tr: Sol

en: Right
tr: Sağ

en: Color scheme
tr: Renk şeması

en: Content top
tr: Önce içerik

en: Content bottom
tr: İçeriğin altında

en: First sidebar
tr: İlk kenar çubuğu

en: Second sidebar
tr: İkinci kenar çubuğu

en: Main menu
tr: Ana menü

en: sort icon
tr: sıralama simgesi

en: sort ascending
tr: artan sırada

en: sort descending
tr: azalan sırada

en: User pictures in posts
tr: Gönderilerde kullanıcı resmi

en: User pictures in comments
tr: Yorumlarda kullanıcı resmi

en: Shortcut icon
tr: Kısayol simgesi (favicon)

en: Secondary menu
tr: İkincil menü

en: User verification status in comments
tr: Yorumlarda kullanıcı doğrulama durumu

en: Highlighted
tr: Vurgulanmış
