Samara (7.x-1.2) - en to fa translation catalogue (21 entries)

en: Home
fa: خانه

en: default
fa: پیش‌فرض

en: Logo
fa: آرم

en: Site name
fa: نام سایت

en: Site slogan
fa: شعار سایت

en: Width
fa: عرض

en: Add new comment
fa: افزودن دیدگاه جدید

en: Common settings
fa: تنظیمات مشترک

en: Left
fa: چپ

en: Right
fa: راست

en: Color scheme
fa: طرح رنگ

en: Main menu
fa: منوی اصلی

en: sort icon
fa: آیکون مرتب سازی

en: sort ascending
fa: صعودی

en: sort descending
fa: نزولی

en: User pictures in posts
fa: عکس کاربر در محتوا

en: User pictures in comments
fa: عکس کاربر در دیدگاه‌ها

en: Shortcut icon
fa: نماد میان‌بر

en: Secondary menu
fa: منوی ثانویه

en: User verification status in comments
fa: وضعیت تایید هویت کاربر در دیدگاه‌ها

en: Dark
fa: تاریک
