Samara (7.x-1.2) - en to it translation catalogue (20 entries)

en: default
it: predefinito

en: Site name
it: Nome del sito

en: Site slogan
it: Slogan del sito

en: Width
it: Larghezza

en: Add new comment
it: Aggiungi un commento

en: Common settings
it: Impostazioni comuni

en: Left
it: Sinistra

en: Right
it: Destra

en: Color scheme
it: Schema colori

en: Main menu
it: Menu principale

en: sort icon
it: ordina icone

en: sort ascending
it: ordinamento crescente

en: sort descending
it: ordinamento decrescente

en: User pictures in posts
it: Ritratto dell'utente nei contenuti

en: User pictures in comments
it: Ritratto dell'utente nei commenti

en: Shortcut icon
it: Icona predefinita

en: Max width
it: Larghezza massima

en: Secondary menu
it: Menu secondario

en: User verification status in comments
it: Stato della verifica utente nei commenti

en: Dark
it: Scuro
