Samara (7.x-1.2) - en to ja translation catalogue (23 entries)

en: Home
ja: ホーム

en: default
ja: デフォルト

en: Logo
ja: ロゴ

en: Site name
ja: サイト名

en: Site slogan
ja: サイトスローガン

en: Width
ja: 幅

en: Add new comment
ja: コメントを追加

en: Common settings
ja: 共通設定

en: Left
ja: 左

en: Right
ja: 右

en: Color scheme
ja: 配色

en: Main menu
ja: メインメニュー

en: sort icon
ja: アイコンの並べ替え

en: sort ascending
ja: 昇順で並び替える

en: sort descending
ja: 降順で並び替える

en: User pictures in posts
ja: 投稿でのユーザーアバター

en: User pictures in comments
ja: コメントでのユーザーアバター

en: Shortcut icon
ja: ショートカットアイコン

en: Min width
ja: 最小の幅

en: Max width
ja: 最大の幅

en: Secondary menu
ja: セカンダリーメニュー

en: User verification status in comments
ja: コメントの承認状況

en: Base font size
ja: ベースフォントサイズ
