Samara (7.x-1.2) - en to pt translation catalogue (21 entries)

en: Home
pt: Início

en: default
pt: padrão

en: Site name
pt: Nome do site

en: Site slogan
pt: Slogan do site

en: Width
pt: Largura

en: Add new comment
pt: Comentar

en: Common settings
pt: Configurações comuns

en: Left
pt: Esquerda

en: Right
pt: Direita

en: Color scheme
pt: Esquema de cores

en: Main menu
pt: Menu principal

en: sort icon
pt: ícone de ordenação

en: sort ascending
pt: ordem crescente

en: sort descending
pt: ordem decrescente

en: User pictures in posts
pt: Fotos dos usuários nos posts

en: User pictures in comments
pt: Fotos dos usuários nos comentários

en: Shortcut icon
pt: Ícone de atalho

en: Max width
pt: Largura máxima

en: Secondary menu
pt: Menu secundário

en: User verification status in comments
pt: Status de verificação do usuário nos comentários

en: Dark
pt: Escuro
