Samara (7.x-1.2) - en to hi translation catalogue (20 entries)

en: Home
hi: मुख्य पृष्ठ

en: default
hi: तयशुदा

en: Logo
hi: प्रतीक चिन्ह

en: Site name
hi: साइट नाम

en: Site slogan
hi: निर्माण - स्थान का नारा

en: Width
hi: चौड़ाई

en: Add new comment
hi: नई टिप्पणी जोड़ें

en: Common settings
hi: सार्वजनिक सेटिंग्स

en: Left
hi: बाएं

en: Right
hi: दाएं

en: Color scheme
hi: रंग योजना

en: Main menu
hi: मुख्य मेनू

en: sort icon
hi: क्रमबद्ध आइकन

en: sort ascending
hi: आरोही तरह

en: sort descending
hi: उतरते तरह

en: User pictures in posts
hi: लेख में प्रयोक्ता तस्वीरें

en: User pictures in comments
hi: टिप्पणी में प्रयोक्ता तस्वीरें

en: Shortcut icon
hi: शॉर्टकट चिह्न

en: Secondary menu
hi: द्वितीयक उपागम

en: User verification status in comments
hi: टिप्पणी में उपयोगकर्ता सत्यापन स्थिति
