SAML Service Provider (7.x-2.2) - en to cy translation catalogue (15 entries)

en: Status
cy: Statws

en: Delete
cy: Dileu

en: Submit
cy: Cyflwyno

en: Operations
cy: Gweithrediad

en: Edit
cy: Golygu

en: This action cannot be undone.
cy: Ni ellir dad-wneud y weithred yma.

en: Name
cy: Enw

en: Export
cy: Allfudo

en: Unknown
cy: Anhysbys

en: Explanation
cy: Eglurhad

en: Details
cy: Manylion

en: Code
cy: côd

en: Save settings
cy: Cadw gosodiadau

en: Revert
cy: Dychwelyd

en: The username %name has not been activated or is blocked.
cy: Nid yw'r enw defnyddiwr %name wedi ei awdurdodi neu wedi ei flocio.
