SAML Service Provider (7.x-3.1) - en to it translation catalogue (25 entries)

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Submit
it: Invia

en: Operations
it: Operazioni

en: Edit
it: Modifica

en: This action cannot be undone.
it: L'operazione non è reversibile.

en: Name
it: Nome

en: Export
it: Esporta

en: Unknown
it: Sconosciuto

en: Email
it: E-mail

en: Explanation
it: Descrizione

en: Details
it: Dettagli

en: Code
it: Codice

en: here
it: qui

en: Security
it: Sicurezza

en: Save settings
it: Salva le impostazioni

en: Display Name
it: Nome di visualizzazione

en: Revert
it: Ripristina

en: The username %name has not been activated or is blocked.
it: Il nome utente %name non è stato attivato o è bloccato.

en: Organization
it: Organizzazione

en: Entity ID
it: ID Entità

en: Machine Name
it: Nome ad uso interno

en: At least @a
it: @a o successiva

en: Database overriding code
it: Codice che sovrascrive il database

en: @e: At least @a
it: @e: @a o successiva
