SAML Service Provider (7.x-3.2) - en to pt translation catalogue (29 entries)

en: Delete
pt: Apagar

en: Submit
pt: Enviar

en: Operations
pt: Operações

en: Support
pt: Suporte

en: Edit
pt: Editar

en: This action cannot be undone.
pt: Esta operação não pode ser desfeita.

en: Name
pt: Nome

en: Export
pt: Exportar

en: Unknown
pt: Desconhecido

en: Database
pt: Banco de dados

en: Explanation
pt: Explicação

en: Details
pt: Detalhes

en: Code
pt: Código

en: here
pt: aqui

en: Security
pt: Segurança

en: Save settings
pt: Salvar as configurações

en: Display Name
pt: Nome da Exibição

en: Accounts
pt: Contas

en: Revert
pt: Reverter

en: Metadata
pt: Metadados

en: The username %name has not been activated or is blocked.
pt: O nome de usuário %name não foi ativado ou está bloqueado.

en: Debug
pt: Depurar

en: Organization
pt: Organização

en: Contact Information
pt: Informação de contato

en: Entity ID
pt: ID da entidade

en: Machine Name
pt: Nome de Máquina

en: Certificate
pt: Certificado

en: At least @a
pt: Pelo menos @a

en: Database overriding code
pt: Código de sobrescrição do banco de dados
