Sarnia (7.x-1.1-beta2) - en to pt translation catalogue (28 entries)

en: Delete
pt: Apagar

en: Enable
pt: Habilitar

en: Enabled
pt: Habilitado

en: unknown
pt: desconhecido

en: Search
pt: Buscar

en: None
pt: Nenhum

en: Number
pt: Número

en: - None -
pt: - Nenhum -

en: Image
pt: Imagem

en: Label
pt: Rótulo

en: Save
pt: Salvar

en: Default
pt: Padrão

en: Date format
pt: Formato da data

en: Your changes have been saved.
pt: Suas alterações foram salvas.

en: Custom
pt: Personalizado

en: Input format
pt: Formato de entrada

en: List type
pt: Tipo de lista

en: Plain
pt: Plano

en: image
pt: imagem

en: Alternate text
pt: Texto alternativo

en: Manage fields
pt: Gerenciar campos

en: Machine name
pt: Nome de máquina

en: Formatter
pt: Formatador

en: Custom date format
pt: Formato de data personalizado

en: Show icon
pt: Exibir ícone

en: Manage display
pt: Gerenciar exibição

en: Path component
pt: Componente do caminho

en: more details
pt: mais detalhes
