Sarnia (7.x-1.1-beta6) - en to cy translation catalogue (20 entries)

en: Delete
cy: Dileu

en: Enable
cy: Galluogi

en: Enabled
cy: Wedi ei alluogi

en: Download
cy: Lawrlwytho

en: Search
cy: Chwilio

en: None
cy: Dim

en: Number
cy: Rhif

en: - None -
cy: - Dim -

en: Image
cy: Delwedd

en: Save
cy: Cadw

en: Default
cy: Diofyn

en: Date format
cy: Fformat dyddiad

en: Custom
cy: Addasu

en: Input format
cy: Ffurf mewnbwn

en: List type
cy: Rhestru y math

en: Plain
cy: Plaen

en: image
cy: delwedd

en: Custom date format
cy: Addasu fformat dyddiad

en: !group: !title
cy: !group; !title

en: Show icon
cy: Dangos eicon
