Sarnia (7.x-1.11) - en to pt translation catalogue (31 entries)

en: Delete
pt: Eliminar

en: Enable
pt: Ativar

en: Enabled
pt: Ativado

en: unknown
pt: desconhecido

en: Download
pt: Descarregar

en: Search
pt: Pesquisar

en: None
pt: Nenhum

en: Number
pt: Número

en: - None -
pt: - Nenhum -

en: Image
pt: Imagem

en: Label
pt: Etiqueta

en: Save
pt: Guardar

en: Default
pt: Por defeito

en: fulltext search
pt: pesquisa de texto completo

en: Date format
pt: Formato de data

en: Your changes have been saved.
pt: Suas alterações foram guardadas.

en: Custom
pt: Personalizado

en: Input format
pt: Formato de introdução de conteúdos

en: List type
pt: Tipo de lista

en: Plain
pt: Simples

en: image
pt: imagem

en: Alternate text
pt: Texto alternativo

en: Manage fields
pt: Gerir campos

en: audio
pt: áudio

en: video
pt: vídeo

en: Machine name
pt: Nome de máquina

en: Formatter
pt: Formatador

en: Custom date format
pt: Formato da data personalizado

en: Manage display
pt: Gerir exibição

en: Path component
pt: Componente do caminho

en: more details
pt: mais detalhes
