Sarnia (7.x-1.11) - en to uk translation catalogue (43 entries)

en: Delete
uk: Видалити

en: Enable
uk: Увімкнути

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: unknown
uk: невідомо

en: Download
uk: Завантаження

en: Search
uk: Пошук

en: None
uk: Немає

en: Number
uk: Число

en: - None -
uk: - Немає -

en: Image
uk: Зображення

en: Label
uk: Мітка

en: Save
uk: Зберегти

en: Default
uk: Базово

en: fulltext search
uk: повнотекстовий пошук

en: Date format
uk: Формат дати

en: Your changes have been saved.
uk: Зміни були успішно збережені.

en: Custom
uk: Власний

en: Input format
uk: Формат вводу

en: Id
uk: Ідентифікатор

en: List type
uk: Тип списку

en: Plain
uk: Простий

en: Replacement
uk: Заміна

en: Latitude
uk: Широта

en: Longitude
uk: Довгота

en: sort
uk: сортування

en: image
uk: зображення

en: Alternate text
uk: Альтернативний текст

en: Manage fields
uk: Керувати полями

en: audio
uk: звук

en: video
uk: відео

en: Machine name
uk: Машинна назва

en: Formatter
uk: Форматер

en: Custom date format
uk: Власний формат дати

en: Bulk operations
uk: Пакетні операції

en: Show icon
uk: Показувати іконку

en: display
uk: дисплей

en: Manage display
uk: Керувати відображенням

en: Multimedia
uk: Мультимедіа

en: Provide a checkbox to select the row for bulk operations.
uk: Забезпечує прапорці для вибору рядків, що будуть задіяні в пакетних операціях.

en: Path component
uk: Компонент шляху

en: Sarnia
uk: Сарнія

en: executable
uk: виконуваний файл

en: document
uk: документ
