Sarnia (7.x-1.13) - en to it translation catalogue (30 entries)

en: Delete
it: Elimina

en: Enable
it: Abilita

en: Enabled
it: Attivato

en: unknown
it: sconosciuto

en: Download
it: Scarica

en: Search
it: Cerca

en: None
it: Nessuno

en: Number
it: Numero

en: - None -
it: - Nessuno -

en: Image
it: Immagine

en: Label
it: Etichetta

en: Save
it: Salva

en: Default
it: Predefinito

en: Date format
it: Formato data

en: Your changes have been saved.
it: Le modifiche sono state salvate.

en: Custom
it: Personalizzato

en: Input format
it: Formato input

en: List type
it: Tipo di elenco

en: Plain
it: Semplice

en: Latitude
it: Latitudine

en: Longitude
it: Longitudine

en: Match type
it: Corrispondenza del tipo

en: image
it: immagine

en: Alternate text
it: Testo alternativo

en: Manage fields
it: Gestisci campi

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: Formatter
it: Formattatore

en: Custom date format
it: Formato data personalizzato

en: Manage display
it: Gestione visualizzazione

en: Path component
it: Componente del percorso
