Sarnia (7.x-1.13) - en to ja translation catalogue (34 entries)

en: Delete
ja: 削除

en: Enable
ja: 有効

en: Enabled
ja: 有効

en: Download
ja: ダウンロード

en: Search
ja: 検索

en: None
ja: なし

en: Number
ja: 数値

en: - None -
ja: - なし -

en: Image
ja: 画像

en: Label
ja: ラベル

en: Save
ja: 保存

en: Default
ja: デフォルト

en: Date format
ja: 日付の書式

en: Your changes have been saved.
ja: 変更は保存されました。

en: Custom
ja: カスタム

en: Input format
ja: 入力書式

en: Id
ja: ID

en: List type
ja: リスト形式

en: Plain
ja: プレーン

en: Replacement
ja: 置換

en: Latitude
ja: 緯度

en: Longitude
ja: 経度

en: Match type
ja: 一致タイプ

en: image
ja: 画像

en: Alternate text
ja: 代替文字列

en: Manage fields
ja: フィールドの管理

en: Machine name
ja: システム内部名称

en: Formatter
ja: フォーマッター

en: Custom date format
ja: 独自の日付表示形式

en: Bulk operations
ja: 一括処理

en: Manage display
ja: 表示管理

en: Provide a checkbox to select the row for bulk operations.
ja: バルク操作のために行を選択するチェックボックスを提供します。

en: Path component
ja: パスコンポーネント

en: Search API index
ja: Search API インデックス
