Sarnia (7.x-1.14) - en to hr translation catalogue (23 entries)

en: Delete
hr: Ukloni

en: Enable
hr: Omogući

en: Enabled
hr: Omogućeno

en: Download
hr: Preuzimanje

en: Search
hr: Pretraga

en: None
hr: Nema

en: Number
hr: Broj

en: - None -
hr: - Niti jedan -

en: Image
hr: Slika

en: Label
hr: Oznaka

en: Save
hr: Spremi

en: Default
hr: Zadano

en: Date format
hr: Oblik datuma

en: Custom
hr: Prilagođeno

en: Input format
hr: Format unosa

en: List type
hr: Tip liste

en: Plain
hr: Obični

en: image
hr: slika

en: Alternate text
hr: Zamjenski tekst

en: Manage fields
hr: Upravljanje poljima

en: Machine name
hr: Stroju čitljiv naziv

en: Show icon
hr: Prikaži ikonu

en: Manage display
hr: Uredi prikaz
