Sarnia (7.x-1.15) - en to fa translation catalogue (26 entries)

en: Delete
fa: حذف

en: Enable
fa: فعال

en: Enabled
fa: فعال

en: Download
fa: دانلود

en: Search
fa: جستجو

en: None
fa: هیچ

en: Number
fa: عدد

en: - None -
fa: - هیچکدام -

en: Image
fa: تصویر

en: Label
fa: برچسب

en: Save
fa: ذخیره

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Date format
fa: قالب‌بندی تاریخ

en: Your changes have been saved.
fa: تغییرات شما ذخیره شد.

en: Custom
fa: سفارشی

en: Input format
fa: قالب ورودی

en: Id
fa: شناسه

en: List type
fa: نوع فهرست

en: Plain
fa: ساده

en: image
fa: تصویر

en: Alternate text
fa: متن جایگزین

en: Manage fields
fa: اداره فیلد‌ها

en: Machine name
fa: نام ماشینی

en: Custom date format
fa: قالب سفارشی تاریخ

en: Bulk operations
fa: عملیات دسته جمعی

en: Manage display
fa: اداره نمایش
