Sarnia (7.x-1.15) - en to fr translation catalogue (40 entries)

en: Delete
fr: Supprimer

en: Enable
fr: Activer

en: Enabled
fr: Activé

en: unknown
fr: inconnu

en: Download
fr: Téléchargement

en: Search
fr: Rechercher

en: None
fr: Aucun(e)

en: Number
fr: Nombre

en: - None -
fr: - Aucun(e) -

en: Label
fr: Libellé

en: Save
fr: Enregistrer

en: Default
fr: Par défaut

en: Date format
fr: Format de date

en: Your changes have been saved.
fr: Vos modifications ont été enregistrées.

en: Custom
fr: Personnalisé

en: Input format
fr: Format de saisie

en: Id
fr: Identifiant (ID)

en: List type
fr: Type de liste

en: Plain
fr: Brut

en: Replacement
fr: Remplacement

en: Match type
fr: Correspondance de type

en: Alternate text
fr: Texte alternatif

en: Manage fields
fr: Gérer les champs

en: video
fr: vidéo

en: Machine name
fr: Nom système

en: Formatter
fr: Outil de mise en forme

en: Custom date format
fr: Format de date personnalisé

en: !group: !title
fr: !group : !title

en: Bulk operations
fr: Opérations en masse

en: Show icon
fr: Afficher l'icône

en: display
fr: Affichage

en: Manage display
fr: Gérer l'affichage

en: Filtered text
fr: Texte filtré

en: Provide a checkbox to select the row for bulk operations.
fr: Fournir une case à cocher pour sélectionner la ligne pour des opérations en masse.

en: Path component
fr: Composant de chemin

en: ID field
fr: Champ ID

en: Search API server
fr: Serveur de Search API

en: Search API index
fr: Indexe de Search API

en: more details
fr: plus de détails

en: Solr Document
fr: Document Solr
