Sarnia (7.x-1.16) - en to hi translation catalogue (23 entries)

en: Delete
hi: मिटायें

en: Enable
hi: सक्रीय करें

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: unknown
hi: अज्ञात

en: Download
hi: डाउनलोड

en: Search
hi: खोज

en: None
hi: कोई नहीं

en: Number
hi: संख्या

en: - None -
hi: - कोई नहीं -

en: Image
hi: चित्र

en: Label
hi: लेबल

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: Date format
hi: तारीख प्रारूप

en: Custom
hi: मनपसंद

en: Input format
hi: इनपुट प्रारूप

en: List type
hi: सूची प्रकार

en: Plain
hi: सादा

en: PDF
hi: पीडीएफ

en: image
hi: छवि

en: Alternate text
hi: वैकल्पिक पाठ

en: Machine name
hi: मशीन नाम

en: Custom date format
hi: अपने अनुसार तिथि प्रारूप
