Sarnia (7.x-1.16) - en to ru translation catalogue (40 entries)

en: Delete
ru: Удалить

en: Enable
ru: Включить

en: Enabled
ru: Включено

en: unknown
ru: неизвестный

en: Download
ru: Скачать

en: Search
ru: Поиск

en: None
ru: Нет

en: Number
ru: Число

en: - None -
ru: - Не указано -

en: Image
ru: Изображение

en: Label
ru: Метка

en: Save
ru: Сохранить

en: Default
ru: По умолчанию

en: fulltext search
ru: поиск по тексту

en: Date format
ru: Формат даты

en: Your changes have been saved.
ru: Ваши изменения были сохранены.

en: Custom
ru: Собственная

en: Input format
ru: Формат ввода

en: List type
ru: Тип списка

en: Plain
ru: Простой

en: Replacement
ru: Замена

en: Latitude
ru: Широта

en: Longitude
ru: Долгота

en: sort
ru: вид

en: Match type
ru: Тип соответствия

en: image
ru: изображение

en: Alternate text
ru: Альтернативный текст

en: Manage fields
ru: Управление полями

en: audio
ru: аудио

en: video
ru: видео

en: Machine name
ru: Машинное имя

en: Formatter
ru: Форматер

en: Custom date format
ru: Пользовательский формат даты

en: Bulk operations
ru: Массовые операции

en: Seperator
ru: Pазделитель

en: Show icon
ru: Показывать иконку

en: Manage display
ru: Управление отображением

en: Multimedia
ru: Мультимедиа

en: Provide a checkbox to select the row for bulk operations.
ru: Предоставляет флажок выбора строк для пакетных операций.

en: Path component
ru: Компонент пути
