Sarnia (7.x-1.17) - en to pl translation catalogue (36 entries)

en: Delete
pl: Usuń

en: Enable
pl: Włącz

en: Enabled
pl: Włączone

en: unknown
pl: nieznane

en: Download
pl: Pobierz

en: Search
pl: Szukaj

en: None
pl: Brak

en: Number
pl: Liczba

en: - None -
pl: - Brak -

en: Image
pl: Obraz

en: Label
pl: Etykieta

en: Save
pl: Zapisz

en: Default
pl: Domyślny

en: Date format
pl: Format daty

en: Your changes have been saved.
pl: Zmiany zostały zachowane

en: Custom
pl: Własne

en: Input format
pl: Format wprowadzania

en: List type
pl: Typ listy

en: Plain
pl: Zwykłe

en: Replacement
pl: Zamiennik

en: Latitude
pl: Szerokość geograficzna

en: Longitude
pl: Długość geograficzna

en: Match type
pl: Typ dopasowania

en: image
pl: obrazek

en: Alternate text
pl: Tekst alternatywny

en: Manage fields
pl: Zarządzaj polami

en: Machine name
pl: Identyfikator systemowy

en: Formatter
pl: Formater

en: Custom date format
pl: Własny format daty

en: Bulk operations
pl: Operacje masowe

en: Manage display
pl: Zarządzaj wyświetlaniem

en: Provide a checkbox to select the row for bulk operations.
pl: Dodaj pole wybierania elementów do operacji masowych.

en: Path component
pl: Komponent ścieżki

en: more details
pl: więcej szczegółów

en: Show file type icons.
pl: Wyświetl ikony typów plików.

en: Office document
pl: Dokument biurowy
