Sarnia (7.x-1.4) - en to id translation catalogue (25 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Enable
id: Aktifkan

en: Enabled
id: Aktif

en: Download
id: Unduh

en: Search
id: Pencarian

en: None
id: Tiada

en: Number
id: Angka

en: - None -
id: - Tiada -

en: Image
id: Gambar

en: Save
id: Simpan

en: Default
id: Bawaan

en: Date format
id: Format tanggal

en: Custom
id: Tersuai

en: Input format
id: Format input

en: List type
id: Jenis daftar

en: Plain
id: Biasa

en: Match type
id: Jenis yang sesuai

en: image
id: gambar

en: Alternate text
id: Teks alternatif

en: Manage fields
id: Kelola bidang

en: Machine name
id: Nama mesin

en: Formatter
id: Pengformat

en: Custom date format
id: Format tanggal kustom

en: Manage display
id: Kelola tampilan

en: Path component
id: Komponen jalur
