Sarnia (7.x-1.5) - en to ro translation catalogue (28 entries)

en: Delete
ro: Șterge

en: Enable
ro: Activare

en: Enabled
ro: Activat

en: unknown
ro: necunoscut

en: Download
ro: Descarcă

en: Search
ro: Căutare

en: None
ro: Nimic

en: Number
ro: Număr

en: - None -
ro: - Niciuna -

en: Image
ro: Imagine

en: Label
ro: Etichetă

en: Save
ro: Salvare

en: Default
ro: Implicit

en: Date format
ro: Format dată

en: Custom
ro: Personalizat

en: Input format
ro: Format de intrare

en: List type
ro: Tip listă

en: Plain
ro: Simplu

en: Latitude
ro: Latitudine

en: Longitude
ro: Longitudine

en: image
ro: imagine

en: Alternate text
ro: Text alternativ

en: Manage fields
ro: Gestionați câmpurile

en: Machine name
ro: Numele mașinii

en: Formatter
ro: Tip de formatare

en: Custom date format
ro: Format de dată personalizat

en: Manage display
ro: Gestionați afișajul

en: Path component
ro: Componenta căii
