Sarnia (7.x-1.6) - en to nl translation catalogue (35 entries)

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Enable
nl: Inschakelen

en: Enabled
nl: Ingeschakeld

en: unknown
nl: onbekend

en: Download
nl: Downloaden

en: Search
nl: Zoeken

en: None
nl: Geen

en: Number
nl: Getal

en: - None -
nl: - Geen -

en: Image
nl: Afbeelding

en: Save
nl: Opslaan

en: Default
nl: Standaard

en: Date format
nl: Datumnotatie

en: Your changes have been saved.
nl: De wijzigingen zijn opgeslagen.

en: Custom
nl: Aangepast

en: Input format
nl: Invoerformaat

en: Id
nl: ID

en: List type
nl: Lijsttype

en: Plain
nl: Plat

en: Latitude
nl: Breedtegraad

en: Longitude
nl: Lengtegraad

en: Match type
nl: Matchtype

en: image
nl: afbeelding

en: Alternate text
nl: Tekstalternatief

en: Manage fields
nl: Velden beheren

en: Machine name
nl: Systeemnaam

en: Formatter
nl: Opmaakhulpmiddel

en: Custom date format
nl: Aangepaste datumnotatie

en: Bulk operations
nl: Bulkbewerkingen

en: Show icon
nl: Een pictogram tonen

en: display
nl: weergave

en: Manage display
nl: Weergave beheren

en: Path component
nl: Padcomponent

en: Number of values to display
nl: Aantal te tonen waarden

en: more details
nl: meer details
