Sarnia (7.x-1.7) - en to oc translation catalogue (34 entries)

en: Delete
oc: Suprimir

en: Enable
oc: Activar

en: Enabled
oc: Activat

en: unknown
oc: desconegut

en: Download
oc: Telecargament

en: Search
oc: Recercar

en: None
oc: Pas cap

en: Number
oc: Nombre

en: - None -
oc: - Pas cap -

en: Image
oc: Imatge

en: Label
oc: Etiqueta

en: Save
oc: Enregistrar

en: Default
oc: Per defaut

en: Date format
oc: Format de data

en: Your changes have been saved.
oc: Vòstras modificacions son estadas enregistradas.

en: Custom
oc: Personalizat

en: Input format
oc: Format d'entrada

en: List type
oc: Tipe de lista

en: Plain
oc: Brut

en: Replacement
oc: Remplaçament

en: Latitude
oc: Latitud

en: Longitude
oc: Longitud

en: sort
oc: triar

en: image
oc: imatge

en: Alternate text
oc: Tèxte alternatiu

en: Manage fields
oc: Gerir los camps

en: Machine name
oc: Nom sistèma

en: Formatter
oc: Aisina de mesa en forma

en: Custom date format
oc: Format de data personalizat

en: !group: !title
oc: !group : !title

en: Bulk operations
oc: Operacions en masse

en: Manage display
oc: Gerir l'afichatge

en: Provide a checkbox to select the row for bulk operations.
oc: Provesir una casa de marcar per seleccionar la linha per des operacions en masse.

en: Path component
oc: Component de camin
