Sarnia (7.x-1.9) - en to hu translation catalogue (40 entries)

en: Delete
hu: Törlés

en: Enable
hu: Engedélyezés

en: Enabled
hu: Engedélyezett

en: unknown
hu: ismeretlen

en: Download
hu: Letölt

en: Search
hu: Keresés

en: None
hu: Nincs

en: Number
hu: Szám

en: - None -
hu: – Nincs –

en: Image
hu: Kép

en: Label
hu: Címke

en: Save
hu: Mentés

en: Default
hu: Alapértelmezés

en: fulltext search
hu: fulltext keresés

en: Date format
hu: Dátumformátum

en: Your changes have been saved.
hu: A módosítások mentése megtörtént.

en: Custom
hu: Egyéni

en: Input format
hu: Beviteli forma

en: Id
hu: Azonosító

en: List type
hu: Lista típusa

en: Plain
hu: Egyszerű

en: Replacement
hu: Helyettesítés

en: Latitude
hu: Földrajzi szélesség

en: Longitude
hu: Földrajzi hosszúság

en: image
hu: kép

en: Alternate text
hu: Kép felirata

en: Manage fields
hu: Mezők kezelése

en: video
hu: videó

en: Machine name
hu: Programok által használt név

en: Formatter
hu: Formázó

en: Custom date format
hu: Egyéni dátum formátum

en: Bulk operations
hu: Tömeges műveletek

en: Show icon
hu: Ikon mutatása

en: display
hu: megjelenítés

en: Manage display
hu: Megjelenés beállítása

en: Multimedia
hu: Multimédia

en: Filtered text
hu: Szűrt szöveg

en: Provide a checkbox to select the row for bulk operations.
hu: Jelölőnégyzet biztosítása sor kijelöléséhez a tömeges műveletekhez.

en: Path component
hu: Útvonal komponens

en: more details
hu: további részletek
