Sarnia (7.x-1.9) - en to tr translation catalogue (31 entries)

en: Delete
tr: Sil

en: Enable
tr: Etkinleştir

en: Enabled
tr: Etkin

en: unknown
tr: bilinmeyen

en: Download
tr: İndir

en: Search
tr: Ara

en: None
tr: Hiçbiri

en: Number
tr: Sayı

en: - None -
tr: - Hiçbiri -

en: Image
tr: Resim

en: Label
tr: Etiket

en: Save
tr: Kaydet

en: Default
tr: Varsayılan

en: Date format
tr: Tarih biçimi

en: Your changes have been saved.
tr: Yaptığınız değişiklikler kaydedildi.

en: Custom
tr: Özel

en: Input format
tr: Girdi biçimi

en: List type
tr: Liste tipi

en: Plain
tr: Sade

en: Latitude
tr: Enlem

en: Longitude
tr: Boylam

en: image
tr: imaj

en: Alternate text
tr: Alternatif Metin

en: Manage fields
tr: Alanları yönet

en: Machine name
tr: Makine adı

en: Formatter
tr: Biçimleyici

en: Custom date format
tr: Özelleştirilmiş tarih biçimi

en: Bulk operations
tr: Toplu işlemler

en: Manage display
tr: Görünümü yönet

en: Path component
tr: Yol bileşeni

en: plain text
tr: düz metin
