Sasson (7.x-2.0-beta3) - en to he translation catalogue (45 entries)

en: Home
he: דף הבית

en: Content
he: תוכן

en: Development
he: פיתוח

en: Comments
he: תגובות

en: More
he: עוד

en: Categories
he: קטגוריות

en: Go to previous page
he: לעמוד הקודם

en: up
he: למעלה

en: Go to parent page
he: לעמוד האב

en: Go to next page
he: לעמוד הבא

en: Help
he: עזרה

en: Number of columns
he: מספר עמודות

en: Header
he: כותרת עליונה

en: Footer
he: כותרת תחתונה

en: URL:
he: כתוהת URL:

en: Updated:
he: עודכנו:

en: General
he: כללי

en: Add new comment
he: הוספת תגובה חדשה

en: Content top
he: תוכן, חלק עליון

en: Grid
he: רשת

en: Sidebars
he: עמודות צד

en: Featured
he: מובלט

en: Content bottom
he: תוכן, חלק תחתון

en: Primary tabs
he: לשוניות ראשיות

en: Secondary tabs
he: לשוניות משניות

en: Main menu
he: תפריט ראשי

en: Page top
he: ראש הדף

en: Page bottom
he: תחתית הדף

en: Sidebar first
he: עמודת צד ראשונה

en: Submitted by !username on !datetime.
he: על ידי !username ב!datetime.

en: Secondary menu
he: תפריט משני

en: Grid settings
he: הגדרות גריד

en: Highlighted
he: מובלט

en: Sidebar second
he: עמודת צד שניה

en: Show page title on breadcrumb.
he: הצגת כותרת הדף בברדקראמב

en: Show grid background layer.
he: הצגת שכבת גריד ברקע

en: Display a visible background grid, for easier elements positioning
he: הצגת גריד גלוי ברקע, עושה את החיים יותר קלים שמדובר במיקום אלמנטים.

en: Grid width
he: רוחב גריד

en: Set the total grid width
he: קביעת רוחבו הכולל של הגריד

en: Gutter width
he: רוחב Gutter, המרווח בין העמודות

en: First sidebar width
he: רוחב עמודת צד ראשונה

en: Set the width (# of columns) for the first sidebar
he: קביעת רוחב (כמה עמודות גריד) עבור עמודת צד ראשונה - first sidebar

en: Second sidebar width
he: רוחב עמודת צד שניה

en: Set the width (# of columns) for the second sidebar
he: קביעת רוחב (כמה עמודות גריד) עבור עמודת צד שניה - second sidebar

en: Grid dimensions
he: מידות גריד
