Sasson (7.x-2.0-beta4) - en to fa translation catalogue (25 entries)

en: Home
fa: خانه

en: Content
fa: محتوا

en: Development
fa: توسعه

en: Comments
fa: نظر‌یات

en: More
fa: بیشتر

en: Go to previous page
fa: برو به صفحه قبلی

en: Go to parent page
fa: به صفحه والد برو

en: Go to next page
fa: برو به صفحه بعدی

en: Help
fa: راهنما

en: Number of columns
fa: تعداد ستون‌ها

en: Header
fa: سربرگ

en: Footer
fa: پاورقی

en: General
fa: عمومی

en: Add new comment
fa: افزودن نظر جدید

en: Grid
fa: شبکه

en: Overlay
fa: لایه ی پوشاننده

en: Primary tabs
fa: تب‌های اولیه

en: Secondary tabs
fa: تب‌های ثانویه

en: Breadcrumbs
fa: سلسله صفحات

en: Page top
fa: بالای صفحه

en: Page bottom
fa: پایین صفحه

en: Sidebar first
fa: نوار کناری اول

en: Secondary menu
fa: قائمی ثانویه

en: Highlighted
fa: موارد برجسته

en: Sidebar second
fa: نوار کناری دوم
