Sasson (7.x-2.2) - en to tr translation catalogue (36 entries)

en: Home
tr: Ana Sayfa

en: Content
tr: İçerik

en: Development
tr: Geliştirme

en: Comments
tr: Yorumlar

en: More
tr: Devamı

en: Categories
tr: Kategoriler

en: None
tr: Hiçbiri

en: Go to previous page
tr: Önceki sayfaya git

en: up
tr: yukarı

en: Go to parent page
tr: Üst sayfaya git

en: Go to next page
tr: Sonraki sayfaya git

en: Help
tr: Yardım

en: Number of columns
tr: Sütun sayısı

en: Header
tr: Üst bilgi

en: Footer
tr: Alt bilgi

en: Theme configuration
tr: Tema yapılandırması

en: Updated:
tr: Güncellendi:

en: General
tr: Genel

en: Add new comment
tr: Yeni yorum ekle

en: Breadcrumb separator
tr: Sayfa yolu ayracı

en: Content top
tr: Önce içerik

en: Grid
tr: Izgara

en: Overlay
tr: Üst katman

en: Featured
tr: Öne çıkan

en: Content bottom
tr: İçeriğin altında

en: Fonts
tr: Yazı tipleri

en: Primary tabs
tr: Birincil sekmeler

en: Secondary tabs
tr: İkincil sekmeler

en: Main menu
tr: Ana menü

en: Page top
tr: Sayfa başı

en: Page bottom
tr: Sayfanın altı

en: Sidebar first
tr: Birinci kenar çubuğu

en: Submitted by !username on !datetime.
tr: !username tarafından !datetime tarihinde gönderildi.

en: Secondary menu
tr: İkincil menü

en: Highlighted
tr: Vurgulanmış

en: Sidebar second
tr: İkinci sütun
