Sasson (7.x-2.8) - en to it translation catalogue (35 entries)

en: Content
it: Contenuto

en: Development
it: Sviluppo

en: Comments
it: Commenti

en: More
it: Altro

en: Categories
it: Categorie

en: None
it: Nessuno

en: Go to previous page
it: Vai alla pagina precedente

en: up
it: su

en: Go to parent page
it: Vai alla pagina padre

en: Go to next page
it: Vai alla pagina successiva

en: Help
it: Aiuto

en: Number of columns
it: Numero di colonne

en: Header
it: Intestazione

en: Footer
it: Piè di pagina

en: Theme configuration
it: Configurazione tema

en: Updated:
it: Aggiornato:

en: General
it: Generale

en: Add new comment
it: Aggiungi un commento

en: Content top
it: Parte superiore del contenuto

en: Grid
it: Griglia

en: Overlay opacity
it: Opacità sfumatura

en: Featured
it: In evidenza

en: Content bottom
it: Parte inferiore del contenuto

en: Fonts
it: Caratteri

en: Primary tabs
it: Schede primarie

en: Secondary tabs
it: Schede secondarie

en: Main menu
it: Menu principale

en: Breadcrumbs
it: Breadcrumb

en: Page top
it: Inizio pagina

en: Page bottom
it: Fondo pagina

en: Sidebar first
it: Prima barra laterale

en: Submitted by !username on !datetime.
it: Inviato da !username il !datetime.

en: Secondary menu
it: Menu secondario

en: Highlighted
it: Evidenziato

en: Sidebar second
it: Seconda barra laterale
