Sauce (7.x-1.1-beta1) - en to fr translation catalogue (32 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Next
fr: Suivant

en: Submit
fr: Soumettre

en: List
fr: Lister

en: Edit
fr: Modifier

en: Back
fr: Précédent

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Configure
fr: Configurer

en: Available updates
fr: Mises à jour disponibles

en: Manual update check
fr: Vérification manuelle des mises à jour

en: Check manually
fr: Vérifier manuellement

en: Backups
fr: Sauvegardes

en: Theme Settings
fr: Paramètres de thème

en: Install
fr: Installer

en: Set default
fr: Définir par défaut

en: Run
fr: Exécuter

en: Apply
fr: Appliquer

en: Blocks
fr: Blocs

en: Restore
fr: Restaurer

en: Finish
fr: Finir

en: Package ID
fr: Identifiant (ID) de colis

en: Administration pages
fr: Pages d'administration

en: Last checked: @time ago
fr: Dernière vérification : il y a @time

en: Last checked: never
fr: Dernière vérification : jamais

en: Go to list
fr: Aller à la liste

en: Unable to create %directory due to the following: %reason
fr: Impossible de créer %directory pour cause de : %reason

en: Unable to retrieve Drupal project from %url.
fr: Impossible de récupérer le projet Drupal depuis %url.

en: Provided archive contains no files.
fr: L'archive spécifiée ne contient aucun fichier.

en: %project is already installed.
fr: %project est déjà installé.

en: Custom content panes are basic HTML you enter that can be reused in all of your panels.
fr: Les panneaux de contenus personnalisés sont du HTML de base que vous saisissez et qui peut être réutilisé dans tous vos pannneaux.

en: There are no custom content panes.
fr: Il n'y a aucun panneau personnalisé.

en: Next steps
fr: Étapes suivantes
