Sauce (7.x-1.2) - en to ja translation catalogue (29 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Next
ja: 次へ

en: Submit
ja: 送信

en: Type
ja: タイプ

en: List
ja: リスト

en: Version
ja: バージョン

en: Edit
ja: 編集

en: Back
ja: 戻る

en: Configure
ja: 設定

en: Available updates
ja: 利用可能なアップデート

en: Manual update check
ja: 手動更新確認

en: Check manually
ja: 手動で確認

en: Configuration
ja: 環境設定

en: Install
ja: インストール

en: Set default
ja: デフォルトに設定

en: Apply
ja: 適用

en: Blocks
ja: ブロック

en: Restore
ja: 復元

en: Finish
ja: 終了

en: Package ID
ja: パッケージID

en: Administration pages
ja: 管理画面のページ

en: Last checked: @time ago
ja: 前回の確認: @time前

en: Last checked: never
ja: 前回の確認: 未実行

en: Go to list
ja: 一覧ページへ

en: Unable to create %directory due to the following: %reason
ja: ディレクトリー %directory を作成することができませんでした。理由: !reason

en: Unable to retrieve Drupal project from %url.
ja: %url からDrupalのプロジェクトを検出することができません。

en: Provided archive contains no files.
ja: 提供されたアーカイブにはファイルがありません。

en: %project is already installed.
ja: %project はインストール済みです。

en: Next steps
ja: 次のステップ
