Sauce (7.x-1.1) - en to it translation catalogue (29 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Next
it: Successivo

en: Submit
it: Invia

en: Type
it: Tipo

en: List
it: Elenco

en: Version
it: Versione

en: Edit
it: Modifica

en: Back
it: Indietro

en: Configure
it: Configura

en: Available updates
it: Aggiornamenti disponibili

en: Manual update check
it: Controllo manuale degli aggiornamenti

en: Check manually
it: Controlla manualmente

en: Configuration
it: Configurazione

en: Install
it: Installa

en: Set default
it: Imposta come predefinito

en: Apply
it: Applica

en: Blocks
it: Blocchi

en: Restore
it: Ripristina

en: Finish
it: Termina

en: Package ID
it: ID imballo

en: Administration pages
it: Pagine di amministrazione

en: Last checked: @time ago
it: Ultimo controllo: @time fa

en: Last checked: never
it: Ultimo controllo: mai

en: Go to list
it: Vai all'elenco

en: Unable to create %directory due to the following: %reason
it: Impossibile creare la cartella %directory per il seguente motivo: %reason

en: Unable to retrieve Drupal project from %url.
it: Impossibile recuperare un progetto Drupal da %url.

en: Provided archive contains no files.
it: L'archivio fornito non contiene file.

en: %project is already installed.
it: %project è già installato.

en: Next steps
it: Passaggi successivi
