Basic Shortcodes Library (7.x-1.0-beta1) - en to hu translation catalogue (30 entries)

en: Title
hu: Cím

en: Type
hu: Típus

en: None
hu: Nincs

en: Center
hu: Középen

en: Name
hu: Név

en: Link target
hu: Hivatkozás célja

en: Teaser
hu: Bevezető

en: Layout
hu: Elrendezés

en: Email
hu: E-mail

en: Expanded
hu: Nyitott

en: Inline
hu: Egy sorban

en: Normal
hu: Általános

en: Address
hu: Cím

en: Note
hu: Megjegyzés

en: Button
hu: Nyomógomb

en: City
hu: Város

en: Collapsed
hu: Összecsukott

en: Phone number
hu: Telefonszám

en: Left
hu: Bal

en: Right
hu: Jobb

en: Contact information
hu: Elérhetőségek

en: State / Province
hu: Állam / tartomány

en: Regular
hu: Általános

en: Toggle
hu: Kapcsolás

en: Blockquote
hu: Idézet

en: Columns
hu: Oszlopok

en: Button size
hu: Gomb mérete

en: Box
hu: Doboz

en: Stacked
hu: Halmozott

en: Invisible
hu: láthatatlan
