Basic Shortcodes Library (7.x-1.0-beta1) - en to it translation catalogue (21 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Type
it: Tipo

en: None
it: Nessuno

en: Center
it: Centro

en: Name
it: Nome

en: Teaser
it: Anteprima

en: Email
it: E-mail

en: Expanded
it: Espanso

en: Inline
it: In linea

en: Normal
it: Normale

en: Address
it: Indirizzo

en: Button
it: Pulsante

en: City
it: Città

en: Collapsed
it: Raggruppato

en: Phone number
it: Telefono

en: Left
it: Sinistra

en: Right
it: Destra

en: Contact information
it: Informazioni di contatto

en: Blockquote
it: Citazione

en: Columns
it: Colonne

en: Button size
it: Dimensione pulsante
