Basic Shortcodes Library (7.x-1.0-beta1) - en to ja translation catalogue (24 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Type
ja: タイプ

en: None
ja: なし

en: Center
ja: 中央

en: Name
ja: 名前

en: Link target
ja: リンク先

en: Teaser
ja: ティーザー

en: Layout
ja: レイアウト

en: Email
ja: メール

en: Expanded
ja: 展開

en: Inline
ja: インライン

en: Normal
ja: ノーマル

en: Address
ja: 住所

en: Note
ja: 注意

en: Button
ja: ボタン

en: City
ja: 市区町村

en: Collapsed
ja: 圧縮

en: Phone number
ja: 電話番号

en: Left
ja: 左

en: Right
ja: 右

en: State / Province
ja: 州/都道府県

en: Blockquote
ja: ブロック引用

en: Columns
ja: カラム

en: Button size
ja: ボタンサイズ
