Basic Shortcodes Library (7.x-1.0-beta1) - en to pt translation catalogue (24 entries)

en: Title
pt: Título

en: Type
pt: Tipo

en: None
pt: Nenhum

en: Center
pt: Central

en: Name
pt: Nome

en: Teaser
pt: Chamada

en: Expanded
pt: Expandido

en: Inline
pt: Mesma linha

en: Address
pt: Endereço

en: Note
pt: Nota

en: Button
pt: Botão

en: City
pt: Cidade

en: Collapsed
pt: Recolhido(a)

en: Phone number
pt: Telefone

en: Left
pt: Esquerda

en: Right
pt: Direita

en: Contact information
pt: Informações de contato

en: State / Province
pt: Estado

en: Toggle
pt: Alterar

en: Blockquote
pt: Bloco de citações

en: Columns
pt: Colunas

en: Column width
pt: Largura da coluna

en: Button size
pt: Tamanho do botão

en: Curve
pt: Curva
