Basic Shortcodes Library (7.x-1.0-beta1) - en to ru translation catalogue (28 entries)

en: Title
ru: Заголовок

en: Type
ru: Тип

en: None
ru: Нет

en: Center
ru: Центр

en: Name
ru: Название

en: Teaser
ru: Анонс

en: Layout
ru: Макет

en: Expanded
ru: Развёрнутый

en: Inline
ru: В линию

en: Normal
ru: Нормальный

en: Address
ru: Адрес

en: Button
ru: Кнопка

en: City
ru: Город

en: Collapsed
ru: Свернуто

en: Phone number
ru: Номер телефона

en: Left
ru: Слева

en: Right
ru: Справа

en: Contact information
ru: Контактная информация

en: State / Province
ru: Область / Край

en: Regular
ru: Постоянный

en: Toggle
ru: Переключить

en: Auto
ru: Авто

en: Blockquote
ru: Цитата

en: Columns
ru: Колонки

en: Column width
ru: Ширина колонки

en: Drop Shadow
ru: Отбрасывать тень

en: Button size
ru: Размер кнопки

en: Invisible
ru: Невидимый
