Basic Shortcodes Library (7.x-1.0-beta1) - en to de translation catalogue (31 entries)

en: Title
de: Titel

en: Type
de: Typ

en: None
de: Keine

en: Center
de: Zentriert

en: Link target
de: Link-Ziel

en: Teaser
de: Anrisstext

en: Email
de: E-Mail

en: Expanded
de: Ausgeklappt

en: Address
de: Adresse

en: Note
de: Hinweis

en: City
de: Stadt

en: Collapsed
de: Zusammengeklappt

en: Phone number
de: Telefonnummer

en: Left
de: Links

en: Right
de: Rechts

en: Contact information
de: Kontaktinformation

en: State / Province
de: Provinz / Bundesland

en: Toggle
de: Umschalten

en: Auto
de: Automatisch

en: Blockquote
de: Blockzitat

en: Columns
de: Spalten

en: Column width
de: Spaltenbreite

en: Drop Shadow
de: Schattenwurf

en: Button size
de: Button-Größe

en: Link url
de: Link-URL

en: Stacked
de: Gestapelt

en: Perspective
de: Perspektive

en: Invisible
de: Unsichtbar

en: Social links
de: Links für soziale Netzwerke

en: divider
de: Trennelement

en: Highlight style
de: Hervorhebungsstil
