Basic Shortcodes Library (7.x-1.0-beta1) - en to fr translation catalogue (26 entries)

en: Title
fr: Titre

en: None
fr: Aucun(e)

en: Center
fr: Centre

en: Name
fr: Nom

en: Link target
fr: Cible du lien

en: Teaser
fr: Accroche

en: Layout
fr: Mise en page

en: Email
fr: Courriel

en: Expanded
fr: Déplié

en: Inline
fr: En ligne

en: Address
fr: Adresse

en: Button
fr: Bouton

en: City
fr: Ville

en: Collapsed
fr: Replié

en: Phone number
fr: Numéro de téléphone

en: Left
fr: Gauche

en: Right
fr: Droit

en: Contact information
fr: Information de Contact

en: State / Province
fr: État / Province

en: Toggle
fr: Changer

en: Blockquote
fr: Citation

en: Columns
fr: Colonnes

en: Button size
fr: Taille du bouton

en: Link url
fr: URL du lien

en: Box
fr: Boîte

en: Stacked
fr: Empilé
