Basic Shortcodes Library (7.x-1.0-beta1) - en to id translation catalogue (19 entries)

en: Title
id: Judul

en: Type
id: Jenis

en: None
id: Tiada

en: Center
id: Tengah

en: Name
id: Nama

en: Teaser
id: Ringkasan

en: Layout
id: Tata letak

en: Expanded
id: Diluaskan

en: Inline
id: Sebaris

en: Address
id: Alamat

en: Button
id: Tombol

en: City
id: Kota

en: Collapsed
id: Dikempiskan

en: Phone number
id: Nomor telepon

en: Left
id: Kiri

en: Right
id: Kanan

en: Contact information
id: Informasi kontak

en: Blockquote
id: Blok kutipan

en: Columns
id: Kolom
