Basic Shortcodes Library (7.x-1.0-beta1) - en to pt translation catalogue (25 entries)

en: Title
pt: Título

en: Type
pt: Tipo

en: None
pt: Nenhum

en: Center
pt: Centrar

en: Name
pt: Nome

en: Link target
pt: Destino da ligação

en: Teaser
pt: Resumo

en: Expanded
pt: Expandido

en: Inline
pt: Em linha

en: Address
pt: Morada

en: Note
pt: Nota

en: Button
pt: Botão

en: City
pt: Município/Concelho

en: Collapsed
pt: Fechada

en: Phone number
pt: Número de telefone

en: Left
pt: Esquerda

en: Right
pt: Direita

en: Contact information
pt: Informação de contacto

en: State / Province
pt: Distrito

en: Toggle
pt: Alternar

en: Auto
pt: Automático

en: Blockquote
pt: Bloco de citação

en: Columns
pt: Colunas

en: Button size
pt: Tamanho do botão

en: Invisible
pt: Invisível
