Basic Shortcodes Library (7.x-1.0-beta1) - en to tr translation catalogue (21 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Type
tr: Tip

en: None
tr: Hiçbiri

en: Center
tr: Merkez

en: Name
tr: İsim

en: Link target
tr: Bağlantı hedefi

en: Teaser
tr: Özet

en: Layout
tr: Yerleşim

en: Email
tr: E-posta

en: Expanded
tr: Genişletilmiş

en: Inline
tr: Satır içi

en: Address
tr: Adres

en: Button
tr: Düğme

en: City
tr: Şehir

en: Collapsed
tr: Kapalı

en: Phone number
tr: Telefon numarası

en: Left
tr: Sol

en: Right
tr: Sağ

en: Blockquote
tr: Alıntı

en: Columns
tr: Sütunlar

en: Stacked
tr: Yığılı
